Facebook Instagram Twitter
Domluvit konzultaci

Jana Škrletová

Terapeutka TČM

K tradiční čínské medicíně se dostala spletitou cestou, na níž byla nejprve pacientem. Jelikož ji prastará metoda naprosto okouzlila a její výsledky byly zřejmé, chtěla vědět víc a začala čínskou medicínu studovat. V posledních letech se věnuje práci terapeutky TCM naplno a spolupráce s klienty ji zcela naplňuje.

Co pro ni tradiční čínská medicína znamená? Je to cesta, cesta k dobrému pocitu ze života bez zdravotních problémů. Čínská medicína nedělá zázraky, ale nabízí možnosti. Po té cestě je třeba jít a nikdo to za vás neudělá. Není možné přehodit zodpovědnost za svou cestu ke zdraví na někoho jiného. Každý jsme tu sám za sebe, ale terapeut je velmi cenný v tom, že může zprostředkovat komunikaci mezi vámi a zkušenostmi prověřenou metodou založenou na myšlence rovnováhy… je jedno, jestli rovnováhy yin a yang nebo čehokoliv jiného. Vnesete-li do vašeho života rovnováhu právě tam, kde chybí, tělo začne reagovat. A k tomu je terapeut nezbytný. Je to průvodce na vaší cestě. Nikdo neříká, že cesta to je krásná a jednoduchá. Ti, kdo již mají zkušenosti, vědí, že takové popíjení bylinných odvarů není nic chutného, ale cesta na vrchol hory nemůže vést z kopce. Pokud už ale víte, že na ten vrcholek chcete jít, máte motivaci a to je moc fajn, protože od téhle chvíle máte své zdraví ve svých rukou.

Za velmi důležitou považuje myšlenku, že své zdraví si ovlivňujeme sami. Věří, že vše je možné ovlivnit, myšlenkou, činem, změnou přístupu. Tradiční čínská medicína přináší efektivní metody, jak zlepšit stávající stav nepohody. Mnoha lidem lékař řekne, že mu nic není, ale on se přesto necítí dobře. A být zdravý přece neznamená mít to napsané na papíře s razítkem, být zdravý znamená cítit se dobře, nemít bolesti, nebýt trvale unavený, dobře trávit… A tady je prostor pro další terapeutické směry, v mém případě čínskou medicínu a využít je k znovunastolení rovnováhy v organizmu. A zlepšit kvalitu života kohokoliv, to stojí za to.

Práce terapeutky TCM je krásným posláním. Ráda naslouchá životním příběhům svých klientů, které jsou nesmírně obohacující. Naslouchání lidem považuje za nedílnou součást terapie. Bez plného ponoření se do problémů klienta by nebyla schopná vyhodnotit diagnostiku správně a správná diagnostika je základem efektivní terapie.

 

Vzdělání:

·   Mimořádné dráhy – postgraduální seminář 2017 (TCM Institut)

·   Akupunktura pěti elementů – postgraduální seminář 2017 (1. škola TCM)

·   Tři Smrtonoši a strava bez zrní – postgraduální seminář 2017 (TCM Institut)

·    Reflexní terapie – kurz 2016

·    Mykoterapie – postgraduální seminář 2016 (1. škola TCM)

·    Gu a Gui Zheng – postgraduální seminář 2015 (TCM Institut)

·    Štítná žláza – postgraduální seminář 2015

·    Studium pěti dovedností 2012 – 2015 (TCM Institut)

·    UPOL – magisterské studium italská a německá filologie 1999 - 2005

 

Zpět
EN