Facebook Instagram Twitter
Domluvit konzultaci

Zavřít

Přihlášení přoběhlo úspěšně!

Děkujeme, že jste se přihlásili k odběru novinek a zajímavých informací!
Nebojte, váš e-mail bude u nás v bezpečí

China Care

>

Články

>

Rok 2019 - rok zemského vepře

Rok 2019 - rok zemského vepře

Právě dnes, 5.2.2019, začíná nový rok podle čínské kosmologie – je to rok zemského vepře. Budou nám vládnout energie vody a dvojité země, což jsou energie převážně pasivní, které nám radí zpomalit naše životní tempo. Měli bychom se zaměřit na odpočinek a posílení své vlastní energie. Neměli bychom se tzv. pouštět do větších akcí, ale naopak se jakoby nechat svézt, užívat si toho, čeho jsme v minulém roce dosáhli. 


Slovem hojnost nejlépe vyjádříme, co by nás v roce 2019 mělo provázet. Hojnost ve všech oblastech života. Měli bychom si umět pomáhat – nejen v rodině, ale i v práci, mezi přáteli. Nový rok bude přát charitativním činnostem. Měli bychom být štědří, podělit se o své přebytky, aby pocit hojnosti mohli zažívat i ti, kteří mají nedostatek. Užívat si však neznamená zcela vyčerpat naše zásoby, je třeba si své rezervy naplánovat a uchovat si pocit dostatku. To platí ve všech oblastech života, neméně tak ve financích, neměli bychom se zadlužovat. 


Čemu dalšímu bude rok zemského vepře přát? Bude to udržování přátelství, společenství, týmová práce, selský rozum, jednoduchost. Jednoduchým řešením zajistíme volné plynutí. Měli bychom usilovat o celkový klid a hojnost, odpočívat a nic nepřehánět. 


V reálném životě na nás působí samozřejmě i negativní vlivy – pokud je to možné, měli bychom se jim vyhýbat, aby neoslabovaly naši energii. O jaké negativní vlivy se jedná? Nedostatek, krize, boj, opuštěnost, nepotřebnost a odmítnutí, smutek až deprese, zneužívání a vyčerpání. Když jsme v zajetí těchto negativních vlivů, necítíme se dobře, oslabujeme se a snáze onemocníme. 


Jak nás ovlivní energie vody a dvojité země? Bude nám vládnout voda jinová, hluboká, která s sebou nese energii zimy, noci a klidu, proto bychom měli regenerovat a odpočívat, ale zároveň se také připravovat na nový začátek a čerpat z moudrosti chytřejších a zkušenějších. Měli bychom se vyhnout nejisté budoucnosti, strachu a stagnaci – voda má plynout a nesmí se zastavit, jinak nám hrozí deprese. 


Energie dvojité země představuje jak jin (měkká hlína), tak jang (tvrdá skála). Měli bychom si nastavovat dosažitelné cíle, spíše menší a kratší, jakoby si svůj velký cíl naporcovat. Zaměřme se na realitu, jak je to ve skutečnosti a fakta si stále ověřovat, vše promýšlet. Všechno naše konání by mělo směřovat k našemu cíli. Potřebujeme k tomu jistotu a stabilitu, a tím se vyhýbat extrémům. Měli bychom být oporou pro druhé, a naopak si o podporu druhých umět říct. Vyvarujme se však přílišné odpovědnosti, neberme si toho na svá bedra příliš a snažme se vyhnout nerovnováze. 


Na každého z nás bude energie zemského vepře působit jinak. Každý člověk má svoji vlastní typologii a své energie. Nejsilnější vliv mohou mít energie roku 2019 na ty, kteří mají ve své typologii právě energii vepře nebo hada. 


Máte zájem o svou vlastní typologii? Zpracuje ji pro vás člen našeho týmu pan Jiří Černák. Objednejte se na konzultaci již dnes!

 

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho se svými přáteli

EN