Facebook Instagram Twitter
Domluvit konzultaci

Zavřít

Přihlášení přoběhlo úspěšně!

Děkujeme, že jste se přihlásili k odběru novinek a zajímavých informací!
Nebojte, váš e-mail bude u nás v bezpečí

China Care

>

Články

>

Podzimní plískanice - jak zlepšit imunitu čínskou medicínou?

Podzimní plískanice - jak zlepšit imunitu čínskou medicínou?

Podzim je pro mnoho lidí náročný chladnějším počasím a zkracujícími se dny. Jak se čas překulí do předvánočního období, přidává se navíc stres. To vše je živnou půdou pro různá nachlazení, chřipky a další nepříjemné zdravotní potíže, které nás limitují jak v osobním životě, tak v práci. Vždyť kdo z nás si může dovolit vyležet každé nachlazení, i když právě to je důležité? 


Nejlepším řešením je účinná prevence, aby nás nemoc vůbec nedostihla. Když budeme zdraví, užijeme si vánoční přípravy úplně jinak. Důležitá je správná životospráva, vždyť tím, co sníme, ovlivňujeme náš organizmus několikrát denně. 


Zajímavý koncept nabízí tradiční čínská medicína, která dělí potraviny podle termodynamiky od chladných přes neutrální až po horké. Všechny potraviny jsou rovněž rozděleny podle elementů. Víme-li tedy, že podzim patří elementu kovu a orgánu plic, můžeme plíce podpořit výběrem vhodných potravin a posílit se proti zahlenění a napadení různými patogeny. 


Obranyschopnost organizmu můžeme posílit také cvičením. Nemusíte začínat hned s maratonem, ale co třeba zdravotní cvičení Qi Gong (čchi kung), které je fyzicky nenáročné a dá se cvičit kdekoliv? Po zaučení terapeutem nebo absolvování kurzu ho můžete cvičit sami doma, na procházce v přírodě, a když budete chtít nabrat energii po obědě, zvládnete to i v kanceláři. 


Pro případ, že přeci jen cítíme, jak na nás „něco leze“, můžeme využít třeba bylinky nebo masáž krku zvanou Gua Sha a přicházející nemoc zastavit nebo alespoň zmírnit průběh. Stará lidová moudrost praví, že kde je vůle, tam je i cesta. Chceme-li tedy ovlivnit náš zdravotní stav třeba posílením imunity, je to jen v našich rukách.


Přijďte do China Care poradit se s našimi terapeuty o výběru nejlepší terapie právě pro Vás.
Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho se svými přáteli

EN