Facebook Instagram Twitter
Domluvit konzultaci

Zavřít

Přihlášení přoběhlo úspěšně!

Děkujeme, že jste se přihlásili k odběru novinek a zajímavých informací!
Nebojte, váš e-mail bude u nás v bezpečí

Podzimní plískanice – jak zlepšit imunitu čínskou medicínou?

Podzim je pro mnoho lidí náročný chladnějším počasím a zkracujícími se dny. Jak se čas překulí do předvánočního období, přidává se navíc stres.

Celý článek

Integrální jóga

Integrální, neboli doslova úplná, jóga se již svým názvem snaží na první pohled tento systém zařadit mezi klasické, tradiční styly jógy a odlišit jej tak od novodobých jógových škol, které se cíleně zabývají jen určitou částí, jen jedním nebo několika prostředky působení (např. bikramjóga, powerjóga atd.)

Celý článek

Cvičením k duševní pohodě pro manažery, vysokoškoláky i upracované rodiče

Bojujte proti pracovnímu stresu a únavě Podzim je pomalu tady, dny se zkracují, noci se prodlužují a přichází období těch nechvalně známých podzimních depresí.

Celý článek

Ať přiletí čáp! Čínská medicína a neplodnost

S poruchou plodnosti u žen i mužů se odborníci setkávají velmi často. V současné době se udává, že cca 20% párů v ČR je neplodných. Z 40% má problémy muž, z 40% žena, u 20% jde o kombinaci problémů obou partnerů. Jak se problémy reprodukce dívá tradiční čínská medicína a jaké nabízí možnosti terapie? Čínská medicína se na pacienta dívá „svýma očima“ a její nespornou výhodou je, že vnímá individuální problémy každého jedince. U problémů s početím je navíc ve většině případů nutné pracovat i s psychikou a tu umí čínská medicína povzbudit stejně dobře jako fyzický stav.

Celý článek

Tradiční čínská medicína - má nám co říct i dnes?

Léčebný systém tradiční čínské medicíny se vyvíjí cirka od druhého tisíciletí př. n. l. Tradice vnímání člověka jako celku a silný důraz na prevenci onemocnění, nebo lépe řečeno, důraz na kontinuální upevňování zdraví, přežily až do dnešní moderní doby založené na vědeckém poznání.

Celý článek

Strava dle tradiční čínské medicíny

Stravování dle tradiční čínské medicíny (TČM) se výrazně liší od principů západní dietologie. Hlavní a nejdůležitější součást netvoří mikro a makro živiny, ale orientujeme se dle energie, kterou daná potravina má. Budeme-li dodržovat tyto principy, velmi rychle pocítíme na svém těle a duši, že to funguje. Dejme tomu tedy alespoň šanci a zkusme zařadit některé principy do svého jídelníčku.

Celý článek

Jak na akné s čínskou medicínou?

Moderní doba klade na každého z nás vysoké nároky, ať už jde o naše dovednosti a schopnosti anebo vzhled.

Celý článek

Nejčtenější články

Aktuality a články
zdarma do Vaší schránky? Přihlašte se k odběru newsletteru!

Děkujeme za přihlášení

EN